80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri Kitap Özeti PDF İndir

80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için 80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. 80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri kitap özeti, 80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri kitabının yazarı, 80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri Kitap Özeti

İnsan 80 yaşına varıp da yaşayacak az zamanı kaldığında bir ömrün bütün çabalarının, umutlarının, acılarının, sevinçlerinin sıfırlanmasını kabullenemiyor. Yaşamımın anlamı neydi sorusuna, hiçbir anlamı yoktu, cevabını vermenin ağırlığına dayanamıyor O zaman, bir virüsün yıkıcılığından medet umuyor, insanlığın bu enkazın altından kalkabileceği, başka bir dünyayı mümkün kılabileceği umuduna sarılıyor bir an, ama sadece bir an.

Oya Baydar’ın, 2020 yılında tüm dünyayı kasıp kavuran pandeminin ilk günlerinden yıl sonuna kadar tuttuğu bu notlarda Covid-19’un toplumsal hayattaki etkilerini gün gün takip ediyoruz. Bir virüsün anlı şanlı insan uygarlığını perişan etmesi, halkın hastalığa yaklaşımı, tüm sokakları saran korku, sivil toplumun her şeye rağmen mücadeleye devam etme çabası, iktidarların çaresizliği, 65 yaş üstü insanların yaşadıkları kapanma/kapatılma günleri…

Tüm bunlar, 80 yıl boyunca mücadeleyi bir an olsun bırakmamış bir kalemin anıları, kendi hayatının muhasebesi ve geleceğe dair beklentileriyle yoğruluyor.
Usta bir yazarın yaşanan bu ilginç zamanlara düştüğü, yıllar sonra bile tekrar tekrar dönülüp okunabilecek zihin açıcı notlar.

#pandemi #korona #yaşlılık #kapanma #hastalık #anılar #direniş

80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir