Anayasa Hukukunun Genel Esasları Kitap Özeti PDF İndir

Anayasa Hukukunun Genel Esasları kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Anayasa Hukukunun Genel Esasları Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Anayasa Hukukunun Genel Esasları kitap özeti, Anayasa Hukukunun Genel Esasları kitabının yazarı, Anayasa Hukukunun Genel Esasları PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Anayasa Hukukunun Genel Esasları Kitap Özeti

: Anayasa Hukukunun Genel Esasları: Ders Kitabı isimli bu kitap, lisans öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir “ders kitabı”dır. Bu kitapta, konuların üniversite birinci sınıf öğrencilerinin anlayabileceği bir açıklıkta anlatılabilmesi için özel çaba sarf edilmiştir.
Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine, metinden ayrı kutular içinde verilmiştir. Kitapta toplam 150 adet kutu vardır. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca tablolar hâlinde özetlenmiştir. Toplam 11 adet tablo vardır. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, şema olarak da gösterilmiştir. Toplam 21 adet şema vardır. Kitabımızda Türk üniversite ders kitaplarında pek rastlanmayan bir yenilik daha vardır: Birçok bölüme o bölümle ilgili resimler konulmuştur.
Bu kitabın birinci baskısı, 2011 yılı Türkiye Bilimler Akademisi Üniversite Ders Kitapları Telif Eser ödülüne layık görülmüştür.
Kitabın 12. baskısı, Haziran 2020 tarihi itibarıyla güncellenmiştir

Anayasa Hukukunun Genel Esasları Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir