Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu Kitap Özeti PDF

Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu kitap özeti, Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu kitabının yazarı, Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu Kitap Özeti

Türkiye’nin yüreği başkent Ankara’da bugüne değin ne acılar, ne sıkıntılar, ne sevinçler yaşanmıştır; doğadan ve insandan ne zulümler görmüştür Ankara… Çoğumuz, Ankaralı olanlarımız bile bilmez bunları. 1920’lerde, keçisi, kedisi ve armudundan başka bir şeyi bulunmayan, tozlu, sıtmalı bir Orta Anadolu kasabası olan Ankara’yı ön plana çıkaran olayları, gelişmeleri; Ankara’nın başkent oluşuna yabancı devletlerin tepkilerini de bilenlerimiz azdır.

Bilâl N. Şimşir, Ankara’yla ilgili bütün bilgileri, belgeleri gözler önüne seriyor. “…Kitapta ilginç, çarpıcı, duygulandırıcı ve düşündürücü sayfalar bulunacaktır sanıyorum. Kitabın araştırıcılara ve okuyuculara yararlı olmasını diliyorum” diyor. Biz de aynı dileği yineleyerek genişletilmiş düzenlemesini sunuyoruz:
ANKARA… ANKARA… Bir Başkentin Doğuşu…

Ankara… Ankara-Bir Başkent’in Doğuşu Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir