Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitap Özeti PDF İndir

Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitap özeti, Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabının yazarı, Beyaz Zambaklar Ülkesinde PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitap Özeti

Grigory Petrov’un çeşitli aralıklarla çıktığı Finlandiya seyahatlerindeki notlardan oluşan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, 1800’lerin sonlarında Finlandiya halkının içinde bulunduğu durumu, cehaletten kurtulmak için başta Johan Vilhelm Snellman olmak üzere ülkedeki bir avuç Fin aydınının verdiği olağanüstü mücadeleyi anlatır. Petrov’un 1923 yılında kaleme aldığı eser Finlandiya’ya adanmış olmakla beraber, gelişmekte olan ülkelere rehber olacak nitelikte bir uygarlık mücadelesinin öyküsüdür aynı zamanda.

Mustafa Kemal Atatürk’ün askerî okullarda okutulmasını istediği Beyaz Zambaklar Ülkesinde, hâlâ ilk günkü güncelliğini koruyor.

#dünyaklasikleri #mücadele #uygarlık #halkaydınlanması #finlandiya #bataklık #zambak

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir