Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi Kitap Özeti PDF İndir

Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi kitap özeti, Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi kitabının yazarı, Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi Kitap Özeti

Son yılların en popüler kelimesi haline gelen “blokzinciri” hakkında ilginç bir kitaba başlıyorsunuz. Okurunu teknik bilgilerle sıkmayan, konuya bütünüyle felsefi ve pratik bir pencereden bakarak geniş bir tartışma alanı yaratan özel bir kitap. Her sayfada Kevin Werbach’ın ince zekâsını ve konuyu ele alış şeklini takdir etmek gerekiyor.
-Ahmet Usta, Blockchain Türkiye Platformu
Her şey 3 Ocak 2009’da Bitcoin’in hayatımıza girmesiyle başladı:
Milyarlarca dolar değerindeki yatırımlar, kurulan binlerce şirket, yaratılan büyük servetler, ortaya çıkan yeni sektörlerin yanı sıra pek çok hırsızlık, tartışma, dolandırıcılık… Ve bütün bunlar sadece başlangıç!
Merkezi yapılara ihtiyaç duymadan güvenilir şekilde veri kayıtları oluşturmayı, bunları korumayı ve sahipliğini belirlemeyi mümkün kılan blokzinciri teknolojisi, bitcoin gibi kripto paraların temelini oluşturuyor ancak kripto paralardan çok daha fazlasını ifade ediyor. Her şeyden önce, kendine özgü yeni bir güven mimarisi getiriyor beraberinde. Tam da insanların hükümetlere, sisteme, şirketlere ve hatta birbirlerine olan güveninin tarihte belki de hiç olmadığı kadar sarsıldığı, küresel bir güven krizinin yaşandığı bir dönemde.
Werbach, tıpkı internet gibi etkileri dünyanın her köşesine ulaşabilecek potansiyele sahip, ezber bozan bir teknoloji olan blokzincirine, onu bütün problemlerin çözümüymüş gibi algılayanların aksine, soğukkanlı yaklaşmayı başarıyor. Böylelikle, blokzinciri ve sunduğu yeni güven mimarisi hakkında ayakları yere sağlam basan temel bir kitap ortaya çıkıyor.

Blokzinciri ve Yeni Güven Mimarisi Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir