Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi Kitap Özeti PDF

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi kitap özeti, Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi kitabının yazarı, Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi Kitap Özeti

Tarihe ibret gözüyle bakmak ve alınması gereken dersi hakkıyla almak elbette çok önemlidir. Geçmişimizi ayakta tutan manevi dinamikleri anlamak, onları güçlü yapan unsurları göz önünde bulundurmak bugünkü başarımızın yegâne sebebidir. 7’den 70’e herkese tarihi sevdiren Talha Uğurluel şimdi de Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı’nda ölüm kalım mücadelesi verdiği toprakları: Çanakkale’yi tüm tarih severlere anlatıyor.

* Dünya devletlerini ve Osmanlı’yı Çanakkale Savaşı’na sürükleyen sebepler,
* Savaşın aktörleri ve akıl almaz icraatları,
* Deniz ve kara savaşlarının tüm detayları,
* Ayrı ayrı kategoriler halinde ele alınmış savaş sahneleri,
* Savaştan yıllar sonra ortaya çıkan olağanüstü olaylar,
* Herkesin rahatlıkla anlayabileceği yalın, akıcı bir üslup,
* Hepsi renkli ve kolay anlaşılan birçok harita,

ve o günleri günümüze taşıyan, şimdiye kadar hiçbir yerde yayınlanmamış birçok savaş dönemi fotoğrafı ile Talha Uğurluel’in bu eşsiz eseri herkesi Çanakkale’ye, o günleri anlamaya davet ediyor.

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir