Emek, Beden, Aile Türkiye’de Kadınlık Halleri Kitap Özeti PDF

Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri kitap özeti
, Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri kitabının yazarı, Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri PDF indir
gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri Kitap Özeti

Ferhunde Özbay Anısına hazırlanan bu kitap, 9 Mart 2018’de Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ev sahipliğinde düzenlenen “Birinci Ferhunde Özbay Anma Konferansı: Türkiye’de Aile, Evlilik ve Kadın İstihdamı”başlıklı konferansta yapılan sunumların yeniden kaleme alınarak bir araya getirildiği makalelerden oluşuyor.
Ferhunde Özbay göç, gençlik, demografik davranışlar, kadın bedeni ve emeği alanında yaptığı çalışmalarla ve Türkiye toplumunun demografik yapısının zaman içinde nasıl değiştiğini siyasi iktidarın toplumu şekillendirme hedefi çerçevesinde inceleyerek Türkiye’deki sosyal bilimlere fevkalade önemli bir katkı sağlamıştır.
Bu derlemede, Ferhunde Özbay’ın kadın ve aile ekseninde yürüttüğü çalışmalarıyla açılan yoldan ilerleyen genç kuşak araştırmacılar, kadınların özgürleşme sorununun sosyal bilimler açısından olduğu kadar, toplumsal yaşamın sürdürülebilirliği açısından da ne kadar tayin edici bir yerde durduğuna ışık tutuyor; Türkiye’nin bu bağlamda içinden geçtiği güncel süreci farklı kavramsal yaklaşımlar ve metodolojilerle ele alıyorlar. Hepsi kariyerlerinin başlarında olan yazarlar sayesinde Ferhunde Özbay’ın mirasının emin ellerde olduğuna şüphe yoktur.
Sosyal bilim anlamında hepimize, insani ve akademik alanda öğrencilerine, meslektaşlarına ve çevresindekilere her zaman ilham ve güç vermiş sevgili Ferhunde Özbay’ı saygı ve minnetle anıyoruz.

Emek, Beden, Aile
Türkiye’de Kadınlık Halleri Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir