Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 Kitap Özeti PDF İndir

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 kitap özeti, Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 kitabının yazarı, Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 Kitap Özeti

Kalem Sûresi 4. âyette buyrulan: وَاِنَّكَ لَعَلٰى خُلُقٍ عَظ۪يمٍٍ / Muhakkak ki sen muhteşem bir ahlâk üzeresin! ilahî beyanından mülhem olarak serlevhasını belirlediğimiz bu seride, Resûlullah’ın (sas) o muazzez, muhalled, muazzam, muhterem ve muhteşem ahlâkını anlatmaya çalıştık.
Muhteşem Ahlâk serisinin ilk kitabı olan Evlilik Ahlâkı; her geçen gün yıpranan, değersizleştirilmeye çalışılan ve farklı imtihanlarla karşı karşıya kalan ailelerimizin gerek inşâ sürecinde gerek sonraki aşamalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını işlemektedir. Değer ve sorumlulukları açısından evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihanlar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi, evliliğin kader mi irade mi olma konusu ve daha nice konu bu hacmi küçük çalışmanın muhtevasını oluşturdu.
Allah’tan niyazımız odur ki; bu çalışmamız, başta yeni yuva kurmak için harekete geçecek gençlerimiz olmak üzere tüm kardeşlerimize küçük de olsa bir katkı sağlamasıdır.

Evlilik Ahlakı / Muhteşem Ahlak Serisi 1 Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir