Fahrenheit 451 Pdf İndir

Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu romanıdır.

Bazı okurlardan yazıtla ilgili açıklamalar: 

İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu.” -Margaret Atwood
 
“Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır.” -Neil Gaiman
 
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
 
Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından birisidir. Bilim kurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazardır. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtıdır. 
 
Romanın kahramanı Guy Montag bir itfaiyecisidir. Televizyonun krallığının hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok olmak üzereydi neredeyse fakat itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe verdikleri bir zamandı. Montag’ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
 
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamadan bütün gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred’la beraber yaşamaktadır. Ancak yeni komşusu Clarisse’le tanışmasıyla tüm hayatı değişecektir. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulamaya başlayacaktı.
 
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı pekala.? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra pekala bu karanlık toplumda yaşamak mümkünmüydü.
 
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya adaydır.
 
“Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.”Çevirmen: Dost Körpe
Yayın Tarihi: 08.06.2020
ISBN: 9786053757818
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 208
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir