Gök Tenri’nin Kılıcı Kayıp Yurt Kitap Özeti PDF İndir

Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt kitap özeti
, Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt kitabının yazarı, Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt PDF indir
gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt Kitap Özeti

Çeçeg ve Nugai, büyük bozkırın ortasındaki bir obanın geleceğini farkında olmadan ellerinde tutan iki genç. Bir yanda ailesinden kendisine geçen kamlık yetenekleriyle Çeçeg ve diğer yanda ise oba beyinin en küçük ama en fazla güvendiği oğlu Nugai. Çeçeg’in gördüğü kötü bir rüya ile başlayan olaylar, bu iki genci artık bir daha ayrılmamacasına birbirine bağlayacak.

Kendilerine Heienler (Karalar) diyen bir topluluğun büyük bozkırda her geçen gün daha da büyümesi mevcut dengeleri alt üst eder. Heienlerin acımasız lideri Zuda, ne pahasına olursa olsun bozkırdaki bütün topluluklara hükmetmeyi kafasına koymuştur. Bu uğurda önüne çıkan bütün obaları acımasızca ortadan kaldırırken sıra Çeçeg ve Nugai’nin de yaşadığı topluluğa gelir.

Mahir Şanlı’nın Türk mitolojisinin ana karakterleriyle ördüğü Gök Tenri’nin Kılıcı üçlemesinin ilk kitabı Kayıp Yurt; ormanlarda, çöllerde, göllerde ve dağlarda yaşayan fantastik karakterleriyle birlikte okuyucularını heyecanın hiç eksilmediği büyük bir maceraya çıkarıyor.

Gök Tenri’nin Kılıcı
Kayıp Yurt Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir