Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) Kitap Özeti PDF

Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) kitap özeti, Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) kitabının yazarı, Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Hayvan Çiftliği (Ciltsiz) Kitap Özeti

İngiliz yazar George Orwell (1903-1950), ülkemizde daha çok 1984 adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş ikinci ünlü yapıtıdır. 1940’lardaki ‘reel sosyalizm’in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında ‘yergi’ türünün başyapıtlarından biridir. Hayvan Çiftliği’nin kişileri hayvanlardır.
George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin’i simgelediği açıkça görülecektir. Öbür kişiler bire bir belli olmasalar da, bir diktatörlük ortamında yer albilecek kişilerdir. Romanın alt başlığı Bir Peri Masalı’dır. Küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değildir; ama roman, bir masal anlatımıyla yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir