Hep İnsan (2. Cilt) Kitap Özeti PDF

Hep İnsan (2. Cilt) kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Hep İnsan (2. Cilt) Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Hep İnsan (2. Cilt) kitap özeti, Hep İnsan (2. Cilt) kitabının yazarı, Hep İnsan (2. Cilt) PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Hep İnsan (2. Cilt) Kitap Özeti

“Biraz tarih, biraz biraz felsefe, biraz din,
biraz siyaset; ama ‘hep İnsan.’”
Yazdıklarım insanın tarihsel ilerleme sürecindeki inanış, düşünce ve eylemlerini anlamaya yönelik kısa bir derlemedir. İnsan doğası gereği bilmek isteyen bir canlıdır, merak eder.
İnsanlık mirasına pozitif değer katabilecek eylemlerde bulunabilmek için gerekli 3 temel adım şunlardır:
1- Oku (algıla/duy/tez)
2- Bil (anlam/kategori/antitez)
3- Düşün (sentez/sezgi)
İnsanın inancı bu üç eylemden sonra oluşmalıdır. Bilinç, aklın yol gösterdiği aydınlıkta ilerler. Yani insanlık bilinçtir.
İnsan eylemlerini hissederek ve inanarak yapar. İnanmayan insan eylemde bulunmaz. Eylemler yapıcı ya da yok edici olabileceği için inançların bilmeye dayanması şarttır.

“Harekete geçmiş cehaletten daha korkunç bir şey yoktur.”         Goethe
İnsan eylemleri, insan için iyi olanı aramalı; insan yararını, insan onurunu korumaya yönelik olmalıdır. Bu konuda ırk ve sınıf ayrımı yoktur. Tüm insanlar eğitilebilir. Hümanizm odaklı olmalıdır. İnsanın zaman içindeki değişiminde olumlu yönde ilerlemesine hizmet etmelidir.
Bu kitap bir insanın bilme yolculuğudur.

Hep İnsan (2. Cilt) Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir