İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e Kitap Özeti PDF

İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e kitap özeti, İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e kitabının yazarı, İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e Kitap Özeti

“İngiliz Belgeleriyle Sakarya’dan İzmir’e” kitabı, yeni eklenen “İzmir’den Lozan’a” bölümüyle “genişletilmiş basım” olarak yenilendi.
Yaklaşık 150 sayfalık bu yeni bölümde İzmir’in kurtuluşu sonrası, Lozan’ı da kapsayan gelişmeler yine belgeleriyle ayrıntılı olarak işleniyor.
Bilâl N. Şimşir, bu genişletilmiş basım için yazdığı önsözde şöyle diyor: “Kitabın üçüncü basımına eklenen İzmir’den Lozan’a başlıklı VII. Bölümde çarpıcı ve düşündürücü belgeler bulunacaktır. Bu belgeler belki akıllara şu soruyu da getirecektir: İngiltere’nin 1922’de Misak-ı Milli’ye karşı açmış olduğu savaş, değişik biçimlerde ve değişik aktörlerce bugün de sürdürülmüyor mu acaba?”

İngiliz Belgeleri İle Sakarya’dan İzmir’e Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir