Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası Kitap Özeti PDF İndir

Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası kitap özeti, Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası kitabının yazarı, Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası Kitap Özeti

İlk olarak Türkiye Zeka Vakfı’nın ilköğretim öğrencilerine yönelik çıkardığı “OYUN Çocuk” adlı Zeka, Mantık ve Matematik dergisinde bana ayrılan “ECE’ce BilmECEler” adlı sayfa için birkaç yıl boyunca hazırladığım bulmacalarla zeka sorusu üretme yolculuğuna adım attım. Kitaptaki bazı sorular bu dergide yayınlanan bulmacalarım. Daha sonra dergiye bulmaca hazırlamayı bırakmama rağmen keyif aldığım soru üretme işinden vazgeçmedim. Zamanla ürettiğim sorular birikince bu soruları bulmaca severlerle paylaşmak için kitap olarak yayımlama fikri oluştu ve çeşitli bulmaca türleri içeren bu kitap ortaya çıktı.
Bu ilk kitabım ve daha birçok farklı konuda faydalı ve önemli eserler yaratmayı amaçlıyorum.
Gazetelerdeki röportajlarımda belirttiğim gibi, insanların takdir ettiği başarılara imza atmak istiyorum. Başarılarım ve ürettiklerimle ilgili bilgileri kitaptaki “Yazar Hakkında” bölümünde, görsel detayları ise web sitemde bulabilirsiniz. (www.eceekici.com.tr)
Bu kitap ilköğretim öğrencilerine yönelik olmakla birlikte, büyükler için de oldukça eğlenceli bir bulmaca kaynağıdır.
Bulmacaları çözerken birçok yönde bolca düşünün. Çabucak pes etmeyin, zaman ayırın, tekrar deneyin, farklı mantıklar yürütün. Çözebilmek elbette keyiflidir ama çözme esnasındaki düşünme, sorgulama, analiz etme, mantık yürütme gibi uğraşlar da çok faydalıdır, sonuçta bulmacayı çözememiş olsanız bile bu faydadan yararlanacaksınızdır.
Benjamin Franklin “Unutulmamak için okunmaya değer bir kitap yazın ya da yazılmaya değer işler başarın.” demiştir, ben her ikisini de gerçekleştirmeyi hedefliyorum.
Kitabın olabildiğince çok kişiye fayda sağlaması ve iz bırakması dileklerimle… Ece EKİCİ

Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir