Momo Pdf İndir

Kitapta anlatılan kahramanımız Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçücük bir kızdır. Etraftan buldukları eşyalar ve kendisine hediye edilenler dışında başka hiçbir şeyi yoktur. Olağanüstü bir yeteneği olan Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça çok zamanı vardır.
Bir gün durup dururken hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. Kötü planlar kurup insanların zamanını çalmaktadırlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.
Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına duracaktır. Pekala kahramanımız Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir bunu hep beraber okuyarak göreceğiz.
Genellikle toplum ve günümüzdeki insanların zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinema filmlerine de uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.
 
 
 “Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”
Stuttgarter Zeitung 
 
Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”
Die Welt 
 
“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”
Buch aktuellÇevirmen: Leman Çalışkan
Yayın Tarihi: 07.09.2017
ISBN: 9786052993019
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 304
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir