Savunma Saldırıyor Kitap Özeti PDF İndir

Savunma Saldırıyor kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Savunma Saldırıyor Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Savunma Saldırıyor kitap özeti, Savunma Saldırıyor kitabının yazarı, Savunma Saldırıyor PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Savunma Saldırıyor Kitap Özeti

Kimsiniz? Neyi temsil ediyorsunuz? Nedir tarihsel olarak varlık nedeniniz? Bunlar yargıçların, savcıların ve sanıkların her davanın eşiğinde kendi kendilerine sormaları gereken sorular.
Savunma politikasında her zaman iki yöntem olmuştur: Varolan adalet mekanizmasını kabul eden uyum savunmaları (Dreyfus, Challe) ve yeni bir gerçekliği gözler önüne sermeyi hedefleyen kopuş savunmaları (Sokrates, Dimitrov). Birinciler kafalarını kurtarırken, ikinciler davalarını kazanmışlardır.
Davaların, mahkeme salonunun dört duvarı arasında kalmadığı, dünyanın gözleri ve kulakları önünde yer aldığı günümüzde, hem davasını kazanıp hem de kafasını kurtaranların sayısı artmaktadır. “Uygarlık”larının ve ellerinde tuttukları öldürme gücünün verdiği güvenle davranan tuzukurular, Adaletleri’nin geçerliği kalmadığını ve tek söz söyleme hakkının kendilerinde olmadığını anlamalıdırlar artık.

Savunma Saldırıyor Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir