Şiddet Kitap Özeti PDF

Şiddet kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Şiddet Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Şiddet kitap özeti, Şiddet kitabının yazarı, Şiddet PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Şiddet Kitap Özeti

Bilinen insanlık tarihinin her döneminde şiddet kavramının karşılığı farklı farklı olsa da varolduğuna inanıyoruz. Bir insan hakları ihlâli olan şiddet toplumsal bir gerçektir. Ancak toplumların, insanların ortak kabulü ile oluşmuş yasalara uygun cebir, şiddet suç kabul edilmemektedir. Burada şiddet kavramının gerçekte öğrenilmiş bir davranış olduğunu, insan hayatının ve toplumsal yapının bozulmasına bireyde ve toplumda tali zararlar vermesine sebeb olan şiddet çeşitlerini açıklamaya çalışılmaktadır. Siddet bir toplumda var oldukça o toplumun bireylerinin mutlu, o toplumun düzenli olma ihtimali şiddetin oranına göre değişecektir. Siddet dinen başkalarını mutsuz eder ve kul hakkına girer. İlmen ve kanunen suç ve kötülüğün kaynağıdır. Temel de filozofların ve öğretmenlerin büyük hayali, şiddetten arındırılmış bir insanlık ve dünya kurmaktır.

Birgün bütün insanların bütün canlılara hatta tüm varlığa, tabiata, suya, nehirlere, dağlara, bitkilere, böceklere içinde yaşadığı dünyanın sahibi değil, bir parçası olduğunu bilerek sevgi ile yaklaştığı, bütün insanlığın bir tür olduğunu ve bütün insanlığın kardeş olduğunu bilerek onu sömürmek ezmek yerine yardımlaşmanın daha büyük bir mutluluk olduğunu anlaması umuduyla bu kitabı okuyucusunun bu gözle okumasını dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Şiddet Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir