Suçlar ve Cezalar Hakkında Kitap Özeti PDF İndir

Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Suçlar ve Cezalar Hakkında Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Suçlar ve Cezalar Hakkında kitap özeti, Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabının yazarı, Suçlar ve Cezalar Hakkında PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Suçlar ve Cezalar Hakkında Kitap Özeti

Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabıyla ceza hukuku alanında bir çığır açan Beccaria şöyle diyor: “Bir cezanın, bir ya da birden çok kişi ta-rafından bir yurttaşa karşı uygulanan kaba bir güç, şiddet olmaması ve sayılmaması için, her şeyden önce kesinlikle herkese açık, çabuk, kaçınılmaz, belli koşullarda olabilir yaptırımların en ılımlısı ve en azı, suçların ağırlığıyla orantılı ve yasalar tarafından belirlenmiş bulun-ması zorunludur.”

Türk hukukçusu, Beccaria’nın Suçlar ve Cezalar Hakkında adlı anıt yapıtını her zaman kolayca ulaşabileceği bir yerde, hatta elinin altında bulundurmalıdır. Tıpkı bir sözlük gibi, bir ceza yasası gibi… Çünkü bu yapıt, ceza yasalarının bir ilkeler sözlüğüdür. Hem de vazgeçilmez bir sözlüğü… O açıdan, tarihin dışına düşmüş Türk hukukçusu onun içine girmeli, gerçekleri oradan görmeli ve uzun uzun düşünmelidir. Kim ki bunu yapar, ceza hukukuyla buluştuğunu değil, onu yeniden keşfettiğini görür.

Suçlar ve Cezalar Hakkında Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir