Türkiye’de Çağdaşlaşma Kitap Özeti PDF

Türkiye’de Çağdaşlaşma kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Türkiye’de Çağdaşlaşma Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Türkiye’de Çağdaşlaşma kitap özeti, Türkiye’de Çağdaşlaşma kitabının yazarı, Türkiye’de Çağdaşlaşma PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Türkiye’de Çağdaşlaşma Kitap Özeti

Niyazi Berkes’in ilk kez 1964’te The Development of Secularism in Turkey başlığıyla İngilizce yayımlanan bu başyapıtı, daha sonra dilimize de kazandırılmış, Cumhuriyet’in 50. yılında ve daha sonra, 1978’de iki baskısı yapılmıştır. Berkes’in kitaba sonradan eklediği notlar da göz önüne alınarak eksiksiz bir kaynakça ve dizinle tekrar Türk okuruna sunduğumuz bu önemli çalışmada, Türkiye’nin geleneksel devlet sisteminden laik bir yönetime geçişinin kapsamlı tarihi Berkes’in özgün yaklaşımları ve benzersiz yorumları eşliğinde okunabilir.

Cumhuriyet tarihine damgasını vurmuş 75 kitaptan biri sayılan bu vazgeçilmez kaynak, bu köklü değişim süreci içindeki ekonomik yapıya ve buna bağlı teknik gelişmelere de ışık tutmakta, bunlara koşut olarak gelişen siyasal ve dinsel dönüşümleri de toplumdaki yansımalarıyla birlikte ele almaktadır.

Türkiye’de Çağdaşlaşma Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir