Uçurum Kırlangıçları Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu Kitap Özeti PDF

Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu kitap özeti
, Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu kitabının yazarı, Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu PDF indir
gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu Kitap Özeti

“Kadın olmak ve de göçmen olmak. Her ikisi de ne yazık ki insanlığın kendisi için kurmuş olduğu bu dünya düzeninde ikincilleştirilmiş konumlardır. İkincil konumdakiler için hayat her zaman zordur.

Kadınlar erkek egemen düzenin bağımlı konumdaki kesimidir; göçmenler ise o an yaşamakta oldukları ülkenin vatandaşlarına göre ikincil konumdadırlar ve gerek kadınlar gerekse de göçmenler yaşadıkları yaşamın nesnesi konumundadırlar. İşte Suriyeli kadın göçmenler için trajedi bu noktada ikiye katlanmıştır. Hem kadın hem de göçmen olmak onlar için yaşamı gerçek anlamda bir trajediye dönüştürmüştür.

Bu, aynı zamanda dokunulması ve de iyileştirilmesi gereken önemli bir toplumsal ve de insani sorundur. Toplumsal ve insani sorunlara tümelden çok tikel düzeydeki dokunuşlarla dikkat çekmek ve çözüm önerileri geliştirmek daha gerçekçi ve geçerlidir.

Havvanur Özdemir Suriyeli sığınmacı/göçmen kadınlar üzerine yaptığı bu çalışmasıyla söz konusu toplumsal soruna somut bir dokunuşta bulunmayı ve bu alana dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.”

Prof. Dr. Nazife Güngör

Uçurum Kırlangıçları
Suriyeli Annelerin Gözünden Göç Olgusu Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir