Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif Kitap Özeti PDF indir

Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif kitap özeti, Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif kitabının yazarı, Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif Kitap Özeti

Türk Edebiyatı’nın kahraman kalemi Mehmet Akif Ersoy’un bu biyografisi İstiklal Marşı’nın 100. yılında genç okurlar için kaleme alındı.

“Doğacaktır, sana vaat ettiği günler Hakk’ın!.. Bu, ümitle, imanla yazılır. İmanım olmasaydı yazabilir miydim? Bu zamana kadar yazmış olduğum eserler, hep istiklâle kavuşmak için; fakat bugün başarılan inkılâpları gördükten sonra yazacağım eser de bir inkılâp eseri olacaktır. Vatan bizim, fikir bizim… Artık başımızda fikrimize balta vuracak, ayağımıza demir bağlayıp bizi denize atacak korkunç saltanat kuvvetleri yok!”

Milli mücadeleye, bağımsızlığa, bir karış vatan toprağına adanmış koca bir ömür.

Mehmet Akif Ersoy’un doğumuyla Fatih’teki küçük evlerine neşe kattığı günden, güreşle ve şiirle geçen çocukluğuna; camilerde halka istiklal umudu aşıladığı gençliğinden, vatan hasretiyle “çıldıracak” hale geldiği sürgün yıllarına kadar uzanan yaşam öyküsü.

Vatan Bizim Fikir Bizim Mehmet Akif Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir