Yeni Dünya’ya Fora Yelken Kitap Özeti PDF

Yeni Dünya’ya Fora Yelken kitabı PDF, Merhaba sevgili kitapseverler, siz değerli okurlarımız için Yeni Dünya’ya Fora Yelken Kitabı hakkında detaylı bilgiler vermek adına bu paylaşımı hazırladık. Yeni Dünya’ya Fora Yelken kitap özeti, Yeni Dünya’ya Fora Yelken kitabının yazarı, Yeni Dünya’ya Fora Yelken PDF indir gibi arama başlıklarının cevabı yazımızın içeridiğinde..

Yeni Dünya’ya Fora Yelken Kitap Özeti

Bu kitabın sayfalarını araladığınızda küçük bir kız çocuğunun, abisi kedi Miço, ebeveynleri ve 10,5 metrelik Kısmet yelkenlisi ile çıktıkları Atlantik okyanusu ve Amerika maceralarına tanıklık edeceksiniz. 1965’te Yelkenlisi ve eşi Oda ile ilk dünya seyahatini gerçekleştiren Türk denizcisi Sadun Boro, Fora Yelken’i şu kelimelerle sunuyor:

“1977 yazında eşim Oda, kızımız Deniz ve emektar tayfamız Miço ile beraber çıktığımız Atlantik ve Amerika gezisi 2 yıl 3 ay sürmüş, Kısmet ardında 17.000 mil köpükten iz bırakmıştı.

Bu seyahatte Akdeniz’in nice limanları, koylarından sonra Madeira, Kanarya ve Yeşil Burun (Cabo Verde) Adaları Kısmet’in uğrak yerleri oldu. Sonra ver elini koca Atlantik… Günler, haftalar boyu altımızda mavi deniz, üstümüzde mavi gök…

Karaip Denizi’nde, rengarenk mercanlarla süslü tropikal sularda, elele uzanan irili ufaklı adalar arasında geçen keyfine doyum olmaz bir kış…

“Yeni Dünya’ya Fora Yelken” Kısmet’in dünya seyahatini anlatan “Pupa Yelken” gibi, gençlerimize yeni ufuklara, engin okyanuslara yelken açmayı özendirebilirse ne mutlu bizlere…”

Yeni Dünya’ya Fora Yelken Kitabı PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir